Final
CSKA Moskva
(RUS)
Sporting CP
(POR)
Semi-finals
AZ Alkmaar
(NED)
Parma
(ITA)
Quarter-finals
Austria Wien
(AUT)
Auxerre
(FRA)
Newcastle
(ENG)
Villarreal
(ESP)
Round of 16
FCSB
(ROU)
LOSC
(FRA)
Middlesbrough
(ENG)
Olympiacos
(GRE)
Partizan
(SRB)
Sevilla
(ESP)
Shakhtar Donetsk
(UKR)
Zaragoza
(ESP)
Round of 32
Aachen
(GER)
Ajax
(NED)
Athletic Club
(ESP)
Basel
(SUI)
Benfica
(POR)
Dnipro
(UKR)
Dynamo Kyiv
(UKR)
Fenerbahçe
(TUR)
Feyenoord
(NED)
GAK
(AUT)
Heerenveen
(NED)
Panathinaikos
(GRE)
Schalke
(GER)
Sochaux
(FRA)
Stuttgart
(GER)
Valencia
(ESP)
Group stage
AEK
(GRE)
Amica Wronki
(POL)
Beşiktaş
(TUR)
Beveren
(BEL)
Club Brugge
(BEL)
Dinamo Tbilisi
(GEO)
Dinamo Zagreb
(CRO)
Egaleo
(GRE)
Ferencváros
(HUN)
Hearts
(SCO)
Lazio
(ITA)
Panionios
(GRE)
Rangers
(SCO)
Standard Liège
(BEL)
Utrecht
(NED)
Zenit
(RUS)
First round
AaB
(DEN)
Akhmat
(RUS)
Baník
(CZE)
Banská Bystrica
(SVK)
Bnei Sakhnin
(ISR)
Bochum
(GER)
Bodø/Glimt
(NOR)
Braga
(POR)
Châteauroux
(FRA)
Crvena zvezda
(SRB)
CSKA Sofia
(BUL)
Dinamo Bucureşti
(ROU)
Djurgården
(SWE)
Elfsborg
(SWE)
FH
(ISL)
Gençlerbirliği
(TUR)
Gorica
(SVN)
Hammarby
(SWE)
Legia
(POL)
Levski
(BUL)
Liepājas Metalurgs
(LVA)
Litex
(BUL)
M. Haifa
(ISR)
M. Petach-Tikva
(ISR)
Maribor
(SVN)
Marítimo
(POR)
Metalurh Donetsk
(UKR)
Millwall
(ENG)
Nacional
(POR)
Odd
(NOR)
PAOK
(GRE)
Rapid Wien
(AUT)
Shelbourne
(IRL)
Sigma
(CZE)
Stabæk
(NOR)
Trabzonspor
(TUR)
Udinese
(ITA)
Újpest
(HUN)
Ventspils
(LVA)
Wisła Kraków
(POL)
Second qualifying round
AEK Larnaca
(CYP)
Austria Kärnten
(AUT)
Banat
(SRB)
Brøndby
(DEN)
Dunfermline
(SCO)
Ekranas
(LTU)
Glentoran
(NIR)
Haka
(FIN)
Honvéd
(HUN)
ÍA
(ISL)
Lech
(POL)
Levadia
(EST)
Mariupol
(UKR)
Metalurgi Rustavi
(GEO)
Modriča
(BIH)
Nistru
(MDA)
Omonia
(CYP)
Öster
(SWE)
Oţelul
(ROU)
Partizani
(ALB)
Petržalka
(SVK)
Primorje
(SVN)
Rijeka
(CRO)
Rubin
(RUS)
Servette
(SUI)
Slavia Praha
(CZE)
Tiraspol
(MDA)
Vaduz
(LIE)
Voždovac
(SRB)
Wil
(SUI)
Žalgiris
(LTU)
Željezničar
(BIH)
First qualifying round
Allianssi
(FIN)
B36
(FRO)
B68
(FRO)
BATE
(BLR)
Birkirkara
(MLT)
Bohemians
(IRL)
Dinamo Tirana
(ALB)
Dudelange
(LUX)
Etzella
(LUX)
FC Santa Coloma
(AND)
Haverfordwest
(WAL)
Longford
(IRL)
Marsaxlokk
(MLT)
Mika
(ARM)
Pennarossa
(SMR)
Portadown
(NIR)
Qarabağ
(AZE)
Shakhtyor
(BLR)
Shamkir
(AZE)
Shirak
(ARM)
Sileks
(MKD)
Sloga
(MKD)
TNS
(WAL)
TVMK
(EST)
Urartu
(ARM)
Top