Final
Dnipro
(UKR)
Sevilla
(ESP)
Semi-finals
Fiorentina
(ITA)
Napoli
(ITA)
Quarter-finals
Club Brugge
(BEL)
Dynamo Kyiv
(UKR)
Wolfsburg
(GER)
Zenit
(RUS)
Round of 16
Ajax
(NED)
Beşiktaş
(TUR)
Dinamo Moskva
(RUS)
Everton
(ENG)
Internazionale
(ITA)
Roma
(ITA)
Torino
(ITA)
Villarreal
(ESP)
Round of 32
AaB
(DEN)
Anderlecht
(BEL)
Athletic
(ESP)
Celtic
(SCO)
Feyenoord
(NED)
Guingamp
(FRA)
Legia
(POL)
Liverpool
(ENG)
Mönchengladbach
(GER)
Olympiacos
(GRE)
PSV
(NED)
Salzburg
(AUT)
Sporting CP
(POR)
Tottenham
(ENG)
Trabzonspor
(TUR)
Young Boys
(SUI)
Group stage
Apollon
(CYP)
Asteras
(GRE)
Astra
(ROU)
Dinamo Minsk
(BLR)
Dinamo Zagreb
(CRO)
Estoril
(POR)
FCSB
(ROU)
HJK
(FIN)
København
(DEN)
Krasnodar
(RUS)
Lokeren
(BEL)
LOSC
(FRA)
Metalist
(UKR)
Panathinaikos
(GRE)
PAOK
(GRE)
Partizan
(SRB)
Qarabağ
(AZE)
Rijeka
(CRO)
Rio Ave
(POR)
Slovan Bratislava
(SVK)
Sparta Praha
(CZE)
Standard Liège
(BEL)
St-Étienne
(FRA)
Zürich
(SUI)
Play-offs
AEL
(CYP)
Aktobe
(KAZ)
Astana
(KAZ)
Debrecen
(HUN)
Elfsborg
(SWE)
Grasshoppers
(SUI)
Hajduk Split
(CRO)
Hull
(ENG)
Karabükspor
(TUR)
Lokomotiv Moskva
(RUS)
Lyon
(FRA)
M. Tel-Aviv
(ISR)
Midtjylland
(DEN)
Nacional
(POR)
Neftçi
(AZE)
Omonia
(CYP)
Petrolul
(ROU)
Rapid Wien
(AUT)
Real Sociedad
(ESP)
Rostov
(RUS)
Ruch
(POL)
Sarajevo
(BIH)
Shakhtyor
(BLR)
Sheriff
(MDA)
Spartak Trnava
(SVK)
Split
(CRO)
Stjarnan
(ISL)
Twente
(NED)
Zimbru
(MDA)
Zorya Luhansk
(UKR)
Zwolle
(NED)
Third qualifying round
Aberdeen
(SCO)
AIK
(SWE)
Atromitos
(GRE)
Brommapojkarna
(SWE)
Brøndby
(DEN)
CFR Cluj
(ROU)
Chikhura
(GEO)
Chornomorets Odesa
(UKR)
Diósgyőr
(HUN)
Ermis
(CYP)
Esbjerg
(DEN)
FH
(ISL)
Göteborg
(SWE)
Grödig
(AUT)
H. Kiryat Shmona
(ISR)
Lech
(POL)
Liberec
(CZE)
Mainz
(GER)
Metalurg Skopje
(MKD)
Mladá Boleslav
(CZE)
Molde
(NOR)
Plzeň
(CZE)
Rosenborg
(NOR)
Shakhter
(KAZ)
St Johnstone
(SCO)
St Pölten
(AUT)
Trenčín
(SVK)
Vikingur
(FRO)
Zulte Waregem
(BEL)
Second qualifying round
Atlantas
(LTU)
Botev Plovdiv
(BUL)
Budućnost Podgorica
(MNE)
Bursaspor
(TUR)
Crusaders
(NIR)
CSKA Sofia
(BUL)
Čukarički
(SRB)
Derry
(IRL)
Dundalk
(IRL)
Ferencváros
(HUN)
Flamurtari
(ALB)
Gorica
(SVN)
Groningen
(NED)
Győr
(HUN)
H. Beer-Sheva
(ISR)
H. Tel-Aviv
(ISR)
Haugesund
(NOR)
Jagodina
(SRB)
Kairat
(KAZ)
Kalju
(EST)
Keşla
(AZE)
Koper
(SVN)
Košice
(SVK)
Laç
(ALB)
Linfield
(NIR)
Litex
(BUL)
Luzern
(SUI)
Motherwell
(SCO)
MYPA
(FIN)
Neman
(BLR)
RoPS
(FIN)
Sillamäe
(EST)
Široki Brijeg
(BIH)
Sligo
(IRL)
Tromsø
(NOR)
Vaduz
(LIE)
Vojvodina
(SRB)
Zawisza
(POL)
Željezničar
(BIH)
Zestafoni
(GEO)
First qualifying round
Aberystwyth
(WAL)
B36
(FRO)
Banga
(LTU)
Bangor
(WAL)
Birkirkara
(MLT)
Broughton
(WAL)
Čelik Nikšić
(MNE)
Daugava Daugavpils
(LVA)
Daugava Rīga
(LVA)
Differdange
(LUX)
Ekranas
(LTU)
Europa
(GIB)
Fola
(LUX)
Folgore
(SMR)
Fram
(ISL)
Gabala
(AZE)
Glenavon
(NIR)
Hibernians
(MLT)
Honka
(FIN)
ÍF
(FRO)
Jelgava
(LVA)
Jeunesse Esch
(LUX)
Kukës
(ALB)
Libertas
(SMR)
Lovćen
(MNE)
Mika
(ARM)
Pyunik
(ARM)
Rudar Velenje
(SVN)
Sant Julià
(AND)
Santos Tartu
(EST)
Shirak
(ARM)
Shkëndija
(MKD)
Sioni
(GEO)
Sliema
(MLT)
Tiraspol
(MDA)
Turnovo
(MKD)
UE Santa Coloma
(AND)
Veris
(MDA)
VPS
(FIN)
Top